aktualita arrow bulb calendar comment comment_forum dummy facebook galerie hamburger lock more plus pricetag rss search sidebartoggle time gplus rozhovor test twitter linkedin video warning

Jídelníček pro zářivé a zdravé vlasy

4. 11. 2016

Zdraví vlasů ovlivňuje nejen výběr vhodných šamponů, záleží i na životním stylu a jídelníčku. Jaké potraviny prospějí vašim vlasům nejvíce?

Problémy s vlasy jsou různé. Někoho trápí řídké, zplihlé nebo roztřepené konečky. Někdo má sklony k častému maštění vlasů, jiný naopak k velmi suchým s tendencí ke krepatění. Někomu vlasy padají (Padají vám vlasy? Pozor na tyhle léky).

Aby byly vlasy zdravé, silné a lesklé, musíme začít dbát na pestré a vyvážené stravování. S dostatečným přísunem vitaminů a minerálních látek můžeme být našemu snu o pevných a hustých pramenech zase o něco blíže.

Jen kosmetické a potravinové produkty totiž nepomohou. „Kvalitní kosmetické produkty mají samozřejmě pro zdraví, krásu a lesk vlasů nezastupitelný význam, zvláště v případě, kdy je naše hříva nadměrně zatěžována zevnitř i zvenčí řadou negativních faktorů,“ říká Monika PlacháNouvelle.

„Na našich vlasech se odráží i hektický životní styl, stres a jiné vlivy životního prostředí. Pestrý jídelníček by měl jít ruku v ruce s vhodně vybranou kosmetikou pro daný typ vlasů. Zvláště je to důležité v případě narušených, suchých a porézních vlasů, které potřebují naši starost nejakutněji,“ doplňuje Plachá.

V takovém případě je nutné zvolit přípravky, jež naši už tak těžce zkoušenou hřívu nezatíží, zároveň o ni ale jemně pečují, regenerují a vyživují do hloubky.

Přípravky s vyváženým množstvím důležitých aminokyselin, vitaminů a minerálů pro zdravé vlasy. Které jsou nejprodávanější

Čím mýt vlasy bez šamponu

Skupina lidí, kteří se označují jako „no poo“, tedy nemyjí si vlasy šamponem, se neustále rozrůstá.

Nečekejte však mastné hlavy. Na ulici nebo třeba v tramvaji by vás nenapadlo, že si slečna naproti už více jak rok nemyje vlasy běžnou kosmetikou. Jak docílit, aby byly vlasy krásné i bez šamponu?

Blahodárný olivový olej

Nejvíce kadeřím prospěje panenský olivový olej. Můžete ho používat hned dvojím způsobem. Výborně funguje jako výživná kúra na poškozené konečky. Stačí si připravit domácí lázeň z vysoce kvalitního olivového oleje. Konečky do ní naložte a následně důkladně opláchněte.

Druhou možností je přímá konzumace. Můžete jím nahradit olej slunečnicový, jiné rostlinné tuky a margaríny. Jen pamatujte, že nejlepší službu vám prokáže za studena, tedy například přidáním do salátů.

Zelená pro vaše vlasy

Až budete příště na nákupu, zaměřte se na zeleninu tmavě zelené barvy, jako jsou papriky, brokolice, fazolky a listový špenát.

Zelené potraviny bývají skvělým zdrojem železa, kalcia a vitaminů z rodiny A a C. Tyto vitaminy napomáhají přirozené mazové produkci, jež chrání vlas před poškozením.

Nedostatek vitaminu A a hořčíku ve stravě může způsobovat zvýšenou lámavost a padání. Hořčík najdete v luštěninách, ořeších, šípku, máku či pšeničných klíčkách. (Kde všude hledat hořčík a jak jej doplňovat?)

Luštěniny podporují růst

Hrách, fazole, čočka a sója jsou bohaté na proteiny, železo, zinek a biotin. Právě nedostatek těchto prvků a látek má často na svědomí křehké, lámavé vlasy bez života. V průměru lidský vlas za měsíc poporoste až o jeden centimetr.

Právě se zvýšeným příjmem železa a bílkovin, jež stimulují růst, můžete zaznamenat citelný rozdíl oproti tomuto průměru.

Na pružnost pudink

Pro zvýšení elasticity odborníci doporučují pravidelnou konzumaci rosolovitých pokrmů, jako jsou pudink, želatina, žužu cukrovinky. Samozřejmě se to nesmí přehánět, ale želatina, ať už umělá, nebo živočišná, je vždy prospěšná.

Vlasy se méně lámou, jsou poddajnější, lépe se upravují a zároveň je to prevence proti třepení.

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Vitalia.cz: Vady očí, o kterých nevíme, jsou nejhorší

Vady očí, o kterých nevíme, jsou nejhorší

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

120na80.cz: Horní cesty dýchací. Zkuste fytofarmaka

Horní cesty dýchací. Zkuste fytofarmaka

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

120na80.cz: Bojíte se encefalitidy?

Bojíte se encefalitidy?

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

120na80.cz: Boreliózu nelze žádným testem prokázat

Boreliózu nelze žádným testem prokázat

Lupa.cz: E-shopy: jen sleva už nestačí

E-shopy: jen sleva už nestačí

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Vitalia.cz: Fotorecept: Jak nezkazit nadýchanou omeletu

Fotorecept: Jak nezkazit nadýchanou omeletu

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Vitalia.cz: Drahé i levné. Tyhle potraviny nosili na charitu

Drahé i levné. Tyhle potraviny nosili na charitu

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Vitalia.cz: Holčičky trápí záněty, chlapce předkožka

Holčičky trápí záněty, chlapce předkožka

Podnikatel.cz: Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Berňák kvůli EET prodlužuje otevírací dobu

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Lupa.cz: 10 nejlepších aplikací s otevřenými daty

10 nejlepších aplikací s otevřenými daty