aktualita arrow bulb calendar comment comment_forum dummy facebook galerie hamburger lock more plus pricetag rss search sidebartoggle time gplus rozhovor test twitter linkedin video warning

Jizva po operaci i po porodu: 10 nejprodáva­nějších přípravků

Gely a masti pomáhají změkčení a vyhlazení jizev. Odstraní také nepříjemné pocity v místě jizvy. Jaké přípravky jsou nejprodávanější?

Po velkých operacích nebo třeba jen po odstranění znaménka vznikají jizvy. Stejně tak i po lehkých zraněních a odřeninách. Jizvám je možné předcházet díky přípravkům na podporu hojení, které jsou vhodné na malá i velká čerstvá poranění. „V případě, že už jizva vznikla, na nové, ale i starší jizvy můžete používat nejrůznější gely a masti, které dopomáhají jejich změkčení a vyhlazení. Přípravky odstraňují také nepříjemné pocity v jizvách,“ říká Pilulka.cz.

Podívejte se, jaké přípravky na jizvy jsou nejprodávanější podle online lékárny Pilulka.cz.

HemaGel


Autor: Pilulka.cz

S unikátním patentem, hojí drobné i rozsáhlé poranění. Pracuje na takzvaném vlhkém hojení ran. Zásadně urychluje proces hojení.

Je vhodný i pro hluboké a rozsáhlé rány, například bércové vředy. Snižuje bolestivost. Zabraňuje vysoušení rány. Předchází vzniku jizev.

Stratamed gel (Jizva 8–12 cm)


Autor: Pilulka.cz

Stratamed je rychleschnoucí, nelepící, průhledný silikonový gel určený k léčbě jak starých, tak i nových jizev. Stratamed se snadno nanáší na jakékoliv místo na kůži včetně obnažených míst jako obličej a krk, jakož i kloubní plochy a ochlupená místa, která není třeba holit.

Stratamed byl vyvinut k použití na všechny typy jizev včetně těch, které vznikají následkem chirurgických zákroků, úrazů, chronických ran, popálenin, pokousání, akné a jiných kožních onemocnění. Je rovněž určen k léčbě keloidních a hypertrofických jizev.

Scar Esthetique krém na jizvy


Autor: Pilulka.cz

Unikátní kombinace deseti antioxidantů, silikonového oleje, dvou polypeptidů a přírodních rostlinných výtažků (celkem 23 ingrediencí) určená ke zvláčnění a zlepšení vzhledu jizev.     

 • Změkčuje a zesvětluje nové i starší jizvy.    
 • Výrazně zlepšuje vzhled jizev.    
 • Dobře se vstřebává.

CICATRIDINA


Autor: Pilulka.cz

CICATRIDINA® mast je určena k urychlení procesu hojení povrchových a hlubokých ran (oděrky, tržné rány, popáleniny, operační rány, proleženiny a vředy) jakéhokoliv původu.

 • Obsahují kyselinu hyaluronovou. 
 • Hojení ran bez následků. 

Rána je narušení souvislosti měkkých tkání se současným poškozením kůže či sliznic a je často spojená se ztrátou tkáně. Opravný proces navazující na takové poškození je kontinuální proces obnovy tkání, trvá několik týdnů až měsíců a probíhá ve třech fázích, které se vzájemně překrývají: 

 • zánětlivá fáze
 • proliferační fáze
 • fáze obnovy epitelu

V každé z uvedených fází se prokázalo, že kyselina hyaluronová má příznivý vliv na hojení a urychluje průběh jednotlivých fází.

Cicatrix


Autor: Pilulka.cz

Cicatrix je speciální krém, který redukuje jizvy vzniklé po chirurgických zákrocích, po různých nehodách vzniklých mechanickým nebo chemickým poškozením, je vhodný také na popáleniny, poranění způsobená mrazem, na jizvy po akné a na strie.

Stratamed gel (Rána 10–12 cm)


Autor: Pilulka.cz

Stratamed je samoschnoucí, nelepící, průhledný, silikonový gel pro prevenci a léčbu abnormálních jizev v podobě hypertrofických jizev a keloidů a léčbě otevřených ran a poškozené kůže.

Používá se ke změkčení a ztenčení jizev, zmírňuje svědění a nepříjemné pocity v jizvách, snižuje zarudnutí a zabarvení typické pro jizvy a poškozenou kůži. 

 • Nebobtná a po zaschnutí téměř není vidět.
 • Je proto vhodný i na exponovaná místa jako obličej, oblast hlavy a krku a podobně.
 • Není potřeba překrývat obvazem, a je proto elegantním a kosmeticky přijatelným prostředkem pro zlepšení hojení ran ihned po zákroku.

RejuvaSil silikonový gel na jizvy


Autor: Pilulka.cz

RejuvaSil silikonový gel na jizvy je určen pro topickou aplikaci při péči o jizvy. Vylepšuje vzhled jizev, po aplikaci zanechává v místě aplikace jemný a nelepivý film.

Průhledný, bez parfemace, vodě odolný. Vhodný pro použití i u dětí. 

Dermatix Silikonový gel


Autor: Pilulka.cz

Dermatix Silikonový gel se používá k ošetření a prevenci vzniku keloidních a hypertrofických jizev (jako jsou například jizvy po běžných chirurgických zásazích, poraněních kůže a popáleninách) poté, co je rána zhojena a povrch celistvý.

Dermatix je průhledný rychleschnoucí silikonový gel k prevenci a potlačení vystouplých nevyzrálých jizev. Pokud je kůže poraněna (úrazem, chirurgickým zákrokem apod.), nemůžete zamezit vzniku jizvy, ale můžete potlačit její viditelnost. Je nutné začít s aplikací Dermatixu ihned po zahojení rány.

Balcann


Autor: Pilulka.cz

Konopná mast pokožku intenzivně vyživuje, mírní nepříjemné pocity napětí a svědění. Při pravidelném používání viditelně zlepšuje celkový stav pokožky.

Konopná mast pro dospělé i děti při problémech se suchou, popraskanou, podrážděnou pokožkou se sklony k šupinatění. Je vhodná pro doplňkovou péči o pokožku při atopii a lupénce.

CICATRIDINA sprej


Autor: Pilulka.cz

CICATRIDINA® sprej je určen k urychlení procesu hojení povrchových a hlubokých ran (oděrky, tržné rány, popáleniny, operační rány, proleženiny a vředy) jakéhokoliv původu. Obsahují kyselinu hyaluronovou.

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

120na80.cz: Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

DigiZone.cz: Vysílat začala rakouská 4News (HbbTV)

Vysílat začala rakouská 4News (HbbTV)

DigiZone.cz: Eurosport nabídne v listopadu drony

Eurosport nabídne v listopadu drony

Podnikatel.cz: Náhrada mzdy 2017 se výrazně zvýší

Náhrada mzdy 2017 se výrazně zvýší

DigiZone.cz: Digi TV nyní nabízí Nova Sport 2 HD

Digi TV nyní nabízí Nova Sport 2 HD

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

DigiZone.cz: Satelitní operátoři mají svou asociaci

Satelitní operátoři mají svou asociaci

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?