aktualita arrow bulb calendar comment comment_forum dummy facebook galerie hamburger lock more plus pricetag rss search sidebartoggle time gplus rozhovor test twitter linkedin video warning

Osobní tlakoměr – vhodný dárek ke čtyřicátinám

5. 9. 2016

Znáte hodnoty svého krevního tlaku? Název našeho serveru napovídá ten optimální: 120 na 80. Osobní tlakoměry poslouží k domácí kontrole tlaku. Cenově se liší. Proč tomu tak je a podle čeho vybírat?

Různé ceny tlakoměrů

Ceny tlakoměrů se neodvíjejí od jejich spolehlivosti – pokud je kupujete od renomovaných výrobců, přesnost by měly vykazovat i ty nejlevnější.

Ceny určují vlastnosti a funkce tlakoměrů. Ty dražší mívají často i delší záruku. 

Nejdražší tlakoměry mají paměť, dokážou vyhodnotit váš průměrný tlak nebo se propojit s počítačem.

  • Dražší tlakoměry: Například tlakoměr Tensoval duo kontrol, který disponuje technologií dvou metod měření, tak zajistí jednoduché a zároveň přesné měření jako u lékaře. Kapacita paměti je 2 × 60 hodnot, sloužit tedy může dvěma uživatelům. Z uložených hodnot se počítá nejen celkový průměr, ale i průměry z ranních a večerních hodnot. Ceny okolo 2000 korun.
  • Levnější tlakoměry: Například Tensoval comfort classic nabízí pouze základní funkce, je určen jen pro jednoho uživatele. Ceny od 1000 korun.

Podle čeho vybírat tlakoměr

Tlakoměry vybíráme zejména podle toho, komu mají sloužit. Je třeba zvážit, jaké funkce jsou pro nás u tlakoměru nezbytné, a samozřejmě záleží i na finančních možnostech.

„Například zmíněný tlakoměr Tensoval duo control je určen pro nejnáročnější zákazníky a pro ty, kterým kvůli poruše srdečního rytmu (arytmii) klasický tlakoměr správně neměří. Tensoval comfort pak představuje tlakoměr střední cenové úrovně – za výhodnou cenu nabízí maximum funkcí. Pokud je pro kupujícího hlavním kritériem cena, pak můžeme doporučit Tensoval comfort classic, který perfektně měří a jeho pořizovací cena je velmi příznivá,“ říká Markéta Pilná ze společnosti HARTMANN-RICO.

Pět vlastností spolehlivého a kvalitního tlakoměru

  • Jednoduše se ovládá: Myslete na to, že tlakoměr ovládáte jednou rukou. Hledejte proto takový, který má jednoduché ovládání, velká tlačítka a dobře čitelný displej.
  • Má dlouhou záruku a spolehlivý servis v ČR: Tlakoměr je věc, kterou nekupujete na pár měsíců, ale na delší dobu. Prodloužená záruka a spolehlivý servis patří mezi důležité parametry při výběru.
  • Je klinicky ověřený: Jak poznáte, že tlakoměr měří přesně? Jednoduchým způsobem: jeho přesnost a spolehlivost je ověřená klinickými testy v laboratoři.
  • Pochází od důvěryhodného výrobce: Produkty neznámých značek moc důvěryhodné nejsou. Nakupujte přímo od výrobce, kterého znáte a který má dobré jméno na trhu.
  • Má dobré recenze a pozitivní hodnocení: Čtěte recenze, všímejte si hodnocení a ohlasů ostatních zákazníků. Měřítkem úspěchu je například vítězství v dTestu.

Odborná spolupráce:

Ing. Markéta Pilná

Brand Manager společnosti HARTMANN-RICO

hartmann.info

Spolehlivost tlakoměru

Lze předpokládat, že při výběru tlakoměru hraje velkou roli jeho spolehlivost. Jak již bylo řečeno, i ty levné mohou být spolehlivé.  

„Spolehlivé bývají tlakoměry od renomovaných výrobců, které jsou zakoupeny buď v kamenných lékárnách, prodejnách zdravotnických potřeb, či na internetu. O tom ostatně svědčí i klinické ověření přesnosti od nezávislých institucí,“ doplňuje Markéta Pilná.

Důležité je však také správné použití tlakoměru, proto je nutné si v případě nákupu v kamenné prodejně nechat tlakoměr ukázat, nechat si vysvětlit jeho použití a následně si pečlivě prostudovat návod. Ani sebepřesnější tlakoměr totiž nemůže dobře sloužit, pokud nebudou dodržena pravidla přesného měření.

Kdo by měl zvažovat nákup tlakoměru?

Měření krevního tlaku v domácích podmínkách by mělo být součástí zdravotní prevence především u lidí starších 40 let. „Našimi zákazníky jsou nejen lidé, jimž byl diagnostikován vysoký krevní tlak, ale i ti, kteří si měří tlak v rámci prevence,“ říká Markéta Pilná.

Pravidla pro měření tlakoměrem by měla být vždy uvedena v návodu daného přístroje. Přesto ne každý ví, jaké jsou zásady pro správné měření krevního tlaku

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

DigiZone.cz: Projekt Teror a nejasné hranice

Projekt Teror a nejasné hranice

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

120na80.cz: Nemáte vzácné onemocnění?

Nemáte vzácné onemocnění?

Lupa.cz: Sobotka chce opisovat u Pirátů. Vyjde to?

Sobotka chce opisovat u Pirátů. Vyjde to?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Lupa.cz: 84 % Čechů stahuje data rychlostí pod 10 Mbit/s

84 % Čechů stahuje data rychlostí pod 10 Mbit/s

Lupa.cz: Fakt někdo potřebuje aplikaci na to, aby rozsvítil?

Fakt někdo potřebuje aplikaci na to, aby rozsvítil?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Podnikatel.cz: Jak opravit nebo stornovat tržby u EET

Jak opravit nebo stornovat tržby u EET

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Nejlepší triky pro zklidnění dětí

Nejlepší triky pro zklidnění dětí

Podnikatel.cz: ČOI: Brněnský taxikář? Poctivý podnikatel

ČOI: Brněnský taxikář? Poctivý podnikatel

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se